Poniedziałki z Tischnerem: Ciało jako podmiot dramatu

Strona główna/Bez kategorii/Poniedziałki z Tischnerem: Ciało jako podmiot dramatu

Poniedziałki z Tischnerem: Ciało jako podmiot dramatu

„Poniedziałki z Tischnerem” to nowa propozycja działającego w Krakowie Instytutu Myśli Józefa Tischnera. W każdy poniedziałek, z wyjątkiem świąt i ferii, o godz. 18 w nowej siedzibie przy ul Sławkowskiej 14 (na I piętrze) odbywają się wykłady, pogadanki, dyskusje i promocje książek. W najbliższy poniedziałek, 28 października, można będzie posłuchać wykładu Wojciecha Bonowicza „Ciało jako podmiot dramatu (podejście pierwsze)”.

„Poniedziałki…” zainaugurowano uroczyście w… środę 9 października wykładem o. prof. Jana Andrzeja Kłoczowskiego, którego wystąpienie zatytułowane „Czy Tischner jeszcze żyje?” poświęcone było myśleniu religijnemu autora „Filozofii dramatu”. „Tischner żyje”, powiedział już na wstępie prelegent. „Żyje jako idea i żyje jako rodzina”, dodał, zwracając się do obecnych na sali brata i bratowej ks. Tischnera. Wykład zbierający rozmaite intuicje Tischnera, dotyczące zarówno filozofowania o religii, jak i sytuacji polskiej wiary po upadku komunizmu, wywołał żywą dyskusję.
W najbliższy poniedziałek, 28 października, IMJT zaprasza na wykład Wojciecha Bonowicza: „Ciało jako podmiot dramatu (podejście pierwsze)” (w ramach cyklu „Czytanie Tischnera”); 4 listopada – prof. Ewa Kutryś: „Józefa Tischnera miłość do teatru”.
Ponadto w każdy czwartek o godz. 18 dr Józef Ruszar poprowadzi spotkania „z poezją nie zawsze religijną”. Najbliższe poświecone będą poezji Tadeusza Różewicza.
Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny. Zachęcamy do odwiedzania Instytutu Myśli Józefa Tischnera, a także do wspierania jego działalności – zarówno finansowo, jak poprzez wolontariat. Informacje o tym, jak można wesprzeć IMJT, znajdują się tutaj.

2013-10-24T12:15:00+00:00 24 października 2013|Bez kategorii|