Pogrzeb abpa Józefa Życińskiego

Strona główna/Bez kategorii/Pogrzeb abpa Józefa Życińskiego

Pogrzeb abpa Józefa Życińskiego

Pogrzeb abpa Józefa Życińskiego odbędzie się w sobotę 19 lutego w Lublinie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się dwa dni wcześniej. Abp Życiński zmarł nagle 10 lutego podczas pobytu w Rzymie.

We czwartek 17 lutego trumna z ciałem arcybiskupa przywieziona zostanie do lubelskiego Seminarium Duchownego, gdzie będą się przy niej modlić klerycy i księża. O g. 16 trumna zostanie przetransportowana do kościoła akademickiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tam odprawione zostaną nieszpory żałobne, a następnie przy trumnie będą czuwać wierni.
W piątek 18 lutego o g. 12.15 w kościele KUL odprawiona zostanie uroczysta Msza święta dla społeczności KUL-u i środowisk akademickich Lublina. Po Mszy św. kondukt żałobny przejdzie przez centrum Lublina do archikatedry. Tam wieczorem o g. 19 odprawiona zostanie kolejna Msza.
Msza święta pogrzebowa rozpocznie się w archikatedrze w sobotę o g. 11. Będzie jej przewodniczyć nuncjusz papieski w Polsce abp Celestino Migliore, a metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz, wygłosi kazanie. Po Mszy ciało arcybiskupa zostanie złożone w krypcie archikatedry. W uroczystościach pogrzebowych weźmie udział prezydent RP Bronisław Komorowski.
.

2011-02-14T21:35:00+00:00 14 lutego 2011|Bez kategorii|