Zapraszamy na wyjątkowe – bo otwarte dla wszystkich zainteresowanych – kolegium redakcyjne Miesięcznika ZNAK. To niespotykana dotąd okazja na poznanie redaktorów naszego pisma oraz aktywne uczestniczenie w intelektualnym życiu Krakowa.

Podczas pierwszego kolegium wraz z zaproszonymi gośćmi – prof. Janem Hartmanem i dr. Rafałem Prostakiem oraz wszystkimi zainteresowanymi rozmawiać będziemy o farsie i tragedii w polskim życiu publicznym. Liczymy na inspirującą wymianę myśli, która może zaowocować tekstami w kolejnych numerach pisma.

Zależy nam na swobodnej wymianie poglądów i konfrontacji z różnymi punktami widzenia. Zgodnie z wieloletnią tradycją Miesięcznika ZNAK, chcemy aby był on pismem, gromadzącym wokół siebie ludzi, którzy na problemy współczesnego świata chcieliby spojrzeć z nieco szerszej, humanistycznej perspektywy. Mamy nadzieję, że podczas narodzi się wiele nowych, inspirujących idei i że uda się przybliżyć naszym czytelnikom atmosferę pracy w redakcji, a być może i poszerzyć zespół o nowych autorów – mówi redaktor naczelna Miesięcznika ZNAK – Dominika Kozłowska, która otworzy i poprowadzi spotkanie.

Otwarte Kolegium odbędzie się 9 listopada 2010 roku w zabytkowej synagodze Poppera przy ulicy Szerokiej 16 o godzinie 19-tej.

Wstęp na spotkania jest wolny.

Partnerami wydarzenia są: Collegium Invisibile i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży. Więcej szczegółów na: www.miesiecznik.znak.com.pl.