Od 10 lat Tischner uczy pomagać

Strona główna/Bez kategorii/Od 10 lat Tischner uczy pomagać

Od 10 lat Tischner uczy pomagać

Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera obchodzi w tym roku jubileusz dziesięciolecia powstania. Rocznicowe uroczystości odbędą się w Łopusznej w dniach 30-31 maja. Mottem obchodów są słowa ks. Tischnera, które widnieją na bramie prowadzącej do łopuszańskiej świątyni: „Ciszą wszystkich cisz jest cisza kościółka. Kto chce znaleźć Boga, musi wejść w ciszę”

Uroczystości rozpoczną się w piątek 30 maja o godz. 18.45 od wysłuchania w kościele parafialnym w Łopusznej tekstu kazania ks. Tischnera, w którym padły cytowane słowa. Następnie o godz. 19.15 personel Hospicjum i zaproszeni goście spotkają się w salce katechetycznej przy kościele, gdzie prezes zarządu hospicjum, Adam M. Cieśla, opowie o „Ciszy w myśleniu ks. Józefa Tischnera”. Patrona hospicjum wspominać będą Kazimierz Tischner i Tadeusz Gadacz, a spotkaniu towarzyszyć będzie muzyka zespołów „Wałasi” i „Łopuśnianie”.
W sobotę 31 maja uczestnicy uroczystości spotkają się o godz. 10.30 przy grobie ks. Tischnera na cmentarzu parafialnym w Łopusznej na krótkiej modlitwie prowadzonej przez ks. Pawła Potocznego, proboszcza parafii. O godz. 11 rozpocznie się w kościele Msza święta, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi bp Grzegorz Ryś. Również podczas Mszy usłyszeć będzie można góralską muzykę. Po Mszy, około godz. 12.15, nastąpi uroczyste wręczenie 29 stypendiów na rok szkolny 2014/2015. Hospicjum bowiem, oprócz działalności opiekuńczej, wspiera też edukację, fundując stypendia dla dzieci i młodych ludzi angażujących się w działalność pomocową lub pochodzących z rodzin, które muszą się zmagać z chorobą nowotworową. Wśród stypendystów znajdą się w tym roku m.in. po trzy osoby z Dobczyc, Gdowa i Łopusznej. Tę część uroczystości zwieńczy krótki koncert zespołu „Wałasi”.
Na zakończenie rocznicowej imprezy przewidziano zwiedzanie Izby Pamięci Księdza Józefa Tischnera.
Więcej informacji o działalności hospicjum można znaleźć tutaj.

2014-05-27T10:00:00+00:00 27 maja 2014|Bez kategorii|