W czwartek 12 grudnia w Wadowicach i w sobotę 14 grudnia w Warszawie – oto najbliższe spotkania z Wojciechem Bonowiczem, podczas których opowie on o swoich najnowszych książkach, a także o tym, co warto z zapamiętać z dziedzictwa ks. Tischnera.

Spotkanie w Wadowicach, organizowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku, nosi tytuł „Dobrze Ci życzę”. Wojciech Bonowicz przyjedzie do Wadowic z dwiema najnowszymi książkami: „Sto lat. Książka życzeń” (Muzeum Etnograficzne w Krakowie) oraz „Dziennik końca świata” (Znak). Tematem spotkania będą życzenia – to, w jaki sposób je obecnie składamy, jakie zawierają treści, a także jaka jest ich historia. Będzie też mowa o rozmaitych przesądach oraz „złych życzeniach”, które także są częścią naszej obyczajowości. Ponadto autor „Dziennika końca świata” opowie o tym, czego powinniśmy sobie życzyć jako wspólnota i dlaczego, mimo wielu podziałów, w Polsce ciągle jeszcze w podobny sposób świętujemy i przeżywamy ważne wydarzenia.

Spotkanie rozpocznie się w czwartek 12 grudnia o godz. 17 w Wadowickim Centrum Kultury (ul. Teatralna 1). Podczas spotkania będzie można nabyć również zredagowane przez Wojciecha Bonowicza książki ks. Józefa Tischnera, w tym najnowszą – „Mądrość człowieka gór”.

Natomiast w sobotę 14 grudnia o godz. 16 w Stacji Muranów (ul. Andersa 13) Wojciech Bonowicz weźmie udział w spotkaniu, którego organizatorem jest warszawski Klub „Tygodnika Powszechnego”. Głównym tematem spotkania będą wątki poruszone przez publicystę w „Dzienniku końca świata”, ale na pewno nie zabraknie odwołań również do innych spraw, którymi zajmuje się krakowski publicysta i poeta. Podczas spotkania, które ma charakter otwarty i nie jest przeznaczone wyłącznie dla klubowiczów, przewidziano sprzedaż książek.

Informacje o innych spotkaniach organizowanych przez Kluby „Tygodnika Powszechnego” można znaleźć tutaj.

Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.