W niedzielę 13 listopada Teatr Polski w Warszawie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Teologia Teatru”. Gościem głównym panelu zatytułowanego „Józef Tischner o Polsce” będzie Adam Michnik, a rozmowę z nim poprowadzą Anna Karoń-Ostrowska i Janusz Majcherek.

„Teologia Teatru” to cykl paneli dyskusyjnych o związkach teatru z religią, którego autorką jest Anna Karoń-Ostrowska, filozofka związana z Instytutem Myśli Józefa Tischnera w Krakowie oraz Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Wspólnie z Januszem Majcherkiem, dramaturgiem Teatru Polskiego, prowadzący podejmują „publiczną próbę ukazania koncepcji teologii teatru na podstawie nauczania Jana Pawła II oraz analizują poszczególne elementy zdarzenia teatralnego w kontekście teologicznym, metafizycznym, antropologicznym i personalistycznym”. Niekiedy tematy spotkań wykraczają jednak poza problematykę ściśle teologiczną i teatrologiczną. Tak jest w tym przypadku: znany publicysta, wieloletni redaktor „Gazety Wyborczej” Adam Michnik został zaproszony do rozmowy o wizji Polski w dziele autora „Etyki solidarności”.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 we Foyer Dużej Sceny Teatru Polskiego im. A. Szyfmana w Warszawie (wejście od ul. Karasia 2). Wstęp jest wolny.

Zdjęcie: strona internetowa Teatru Polskiego w Warszawie.