W środę 19 kwietnia zapraszamy na dwie audycje: zapis dyskusji o związkach ks. Józefa Tischnera z krakowską PWST w programie „Koło kultury” w Radiu Kraków oraz rozmowę o „Innym” w programie „Pegaz” emitowanym przez TVP Kultura. Oba programy poprzedzają 17. Dni Tischnerowskich w Krakowie, które potrwają od 20 do 22 kwietnia.

W nadawanej przez Radio Kraków audycji „Koło kultury” (19 kwietnia, godz. 22) usłyszymy relację z rozmowy, która odbyła się w Strefie Tischnera w dniu 10 kwietnia, a dotyczyła związków ks. Tischnera z krakowską szkołą teatralną. W pasjonującej rozmowie o tym, jak Tischner wpłynął na kolejne pokolenia absolwentów PWST, wzięli udział reżyserzy Ewa Kutryś, Bogdan Ciosek i Jacek Orłowski, a poprowadziła ją Jolanta Drużyńska.

Radia Kraków można słuchać tutaj.

Natomiast w emitowanym w TVP Kultura programie „Pegaz” (19 kwietnia, godz. 19) o opublikowanej niedawno książce ks. Józefa Tischnera „Inny” rozmawiać będą Wojciech Bonowicz, Filip Memches i Zbigniew Stawrowski. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Koehler. Zapraszamy!