Anna Karoń-Ostrowska i Karol Tarnowski będą gośćmi spotkania „Tischner na dzisiaj”, organizowanego przez krakowski Klub „Tygodnika Powszechnego”. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 29 stycznia o godz. 18 w Sali Konferencyjnej Herbewa (wejście od ul. Lubelskiej 29), a poprowadzi je Zofia Zarębianka.

W ostatnim czasie nazwisko Tischnera bywa przywoływane bardzo często, i to w wypowiedziach osób reprezentujących różne opcje polityczne i różne światopoglądy. Co ciekawe, powraca pytanie, co miałby nam do powiedzenia dzisiaj: czy mówiłby to samo, co w latach 90. ubiegłego wieku, czy może zmieniłby poglądy? O tym między innymi rozmawiać będą zaproszeni przez krakowski Klub „TP” filozofowie. Karol Tarnowski jest laureatem Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera za twórczość filozoficzną, a Anna Karoń-Ostrowska – uczennicą Tischnera i współautorką rozmów z nim opublikowanych w książce „Oby wszyscy tak milczeli o Bogu!”.

Następne spotkanie Klubu „TP” w Krakowie odbędzie się 12 lutego. Jego gościem będzie o. Ludwik Wiśniewski, który wygłosi wykład zatytułowany: „Najpilniejsze problemy stojące przed polskim Kościołem”.

Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.