„Religia miłości czy miłość religii?” – taki tytuł nosić będzie spotkanie, które we wtorek 10 stycznia organizuje Klub „Tygodnika Powszechnego w Gliwicach. Jego gościem będzie Wojciech Bonowicz, redaktor książki „Miłość i inne wydarzenia”.

 

Książka jest zbiorem tekstów ks. Józefa Tischnera poświęconych najważniejszym wydarzeniom chrześcijaństwa. To nowa, znacznie zmieniona wersja publikacji, która ukazała się przed laty pod tytułem „Miłość nas rozumie”. W tamtej Tischner był przewodnikiem po roku liturgicznym i kolejnych świętach. Tu akcent pada raczej na poszczególne momenty w historii Jezusa i na to, jak ewangeliczne opowieści odnieść do własnego życia. Jaki obraz Jezusa i jaki obraz chrześcijaństwa wyłania się z tej lektury? O tym właśnie mówić będzie w swoim wystąpieniu Wojciech Bonowicz.

Organizatorem spotkania jest Gliwicki Klub „Tygodnika Powszechnego”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 w Stacji Artystycznej RYNEK (Rynek 4/5). Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki „Miłość i inne wydarzenia”, a także książek Wojciecha Bonowicza. Wstęp jest wolny. Zapraszamy!

Zachęcamy też do śledzenia spotkań organizowanych w różnych miastach przez Kluby „TP”. W najbliższym czasie zaplanowano m.in. warsztaty uważności z Piotrem Sikorą (Kraków, 11 stycznia) i spotkanie z Adamem Bodnarem (Bielsko-Biała, 13 stycznia). Więcej informacji można znaleźć na stronie Klubów.