W poniedziałek 12 października Wojciech Bonowicz będzie gościem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a następnie Chojnickich Dni Tischnerowskich. Spotkanie w Bydgoszczy będzie transmitowane w Internecie.

 

12 października 2020 roku o godz. 11 Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy reaktywuje zainaugurowany w ubiegłym roku akademickim cykl wykładów otwartych dla studentów, wykładowców i młodzieży szkół średnich. Tym razem wykłady odbywać się będą w formie on-line. Tegoroczny cykl rozpocznie spotkanie z Wojciechem Bonowiczem, poetą, publicystą, dziennikarzem, biografem ks. Józefa Tischnera, zatytułowane: „Wychowanie do wartości”. Spotkanie odbędzie się w Auli Atrium, a poprowadzi je prodziekan do spraw kształcenia Wydziału Pedagogiki UKW dr Elżbieta Okońska. Transmisja ze spotkania będzie dostępna w Internecie.

Po południu tego samego dnia autor książki „Tischner. Biografia” weźmie udział w Chojnickich Dniach Tischnerowskich. Spotkanie z Wojciechem Bonowiczem rozpocznie się o godzinie 17:30 w Chojnickim Centrum Kultury (ul. Swarożyca 1), a poprowadzi je Maria Eichler. Po spotkaniu, o godz. 19, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, odbędzie się projekcja filmu „Jego oczami”, opowiadającego o życiu ks. Tischnera. W trakcie spotkania można będzie nabyć książki Wydawnictwa Znak w promocyjnej cenie – zarówno najnowsze wydanie biografii, jak i książki samego ks. Tischnera. Bezpłatne zaproszenia na oba wydarzenia są do odebrania w kasie CHCK. Zapraszamy!

Zdjęcie: materiały prasowe Znaku.