Spotkanie dla nauczycieli w Busku-Zdroju (w czwartek 4 kwietnia) oraz otwarty wieczór wspomnień o ks. Józefie Tischnerze w Klubie Nad Stajnią w Buczku (5 kwietnia) – oto najbliższe spotkania poświęcone autorowi „Etyki solidarności”, w których udział weźmie Wojciech Bonowicz.

 

Organizatorem spotkania w Busku-Zdroju jest Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli. Konferencja zatytułowana „Wychowują jedynie ci, którzy mają nadzieję – ks. Józefa Tischnera uwagi o wychowaniu” rozpocznie się o godz. 12 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju (al. Mickiewicza 15). W ramach konferencji przewidziany jest wykład Wojciecha Bonowicza oraz dyskusja. Będzie też możliwość zakupu książek.

Dzień później – w piątek 5 kwietnia – z Wojciechem Bonowiczem będzie się można spotkać w Klubie Nad Stajnią w Buczku k. Sieradza (ul. Słoneczna 18). Spotkanie jest częścią obchodów 30-lecia działalności Fundacji im. Brata Alberta na ziemi łódzkiej. Wojciech Bonowicz jest członkiem Rady Fundacji. Początek spotkania, które poświęcone będzie głównie osobie ks. Józefa Tischnera, o godz. 20

 

Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.