„To co najważniejsze” – taki tytuł nosi wybór tekstów ks. Józefa Tischnera przygotowany przez Wojciecha Bonowicza na 90. rocznicę jego urodzin. W środę 10 marca o godz. 20 z autorem wyboru rozmawiać będzie Justyna Dżbik-Kluge. Spotkanie będzie transmitowane z księgarni Big Book Cafe w Warszawie.

Czy Tischner może coś podpowiedzieć nam, żyjącym dzisiaj, w konkretnym miejscu i czasie? W końcu nie ma go już z nami przeszło dwie dekady. Czy to, o czym pisał w latach 70., 80. czy 90. ubiegłego wieku, zachowuje aktualność? Przygotowując wspomniany wybór, Wojciech Bonowicz starał się wskazać takie teksty Tischnera, które każą na powyższe pytania odpowiedzieć pozytywnie. Tak, Tischner jest aktualny, więcej – może dziś jest nam nawet bardziej potrzebny niż kiedyś. To, co pisał o ludziach zamykających się w kryjówkach, o religijności schorowanej wyobraźni czy o upolitycznieniu myślenia brzmi jak opis otaczającej nas rzeczywistości. Realia się zmieniają, ale pewne procesy trwają, a niektóre zjawiska wręcz przybierają na sile.

O tych i innych sprawach z Wojciechem Bonowiczem rozmawiać będzie znana z dociekliwości dziennikarka Justyna Dżbik-Kluge. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20, będzie transmitowane na Facebooku i dostępne dla wszystkich chętnych, także dla tych, którzy Facebooka nie posiadają. Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć tutaj.