W poniedziałek 30 listopada Wojciech Bonowicz będzie gościem Literackiego Sopotu. We wtorek 1 grudnia można będzie posłuchać jego rozmowy na profilu Zdaniem Szota. W internecie dostępna jest też rozmowa w Salonie Książki Historycznej, która odbyła się w ostatnią niedzielę.

 

Nowa książka ks. Józefa Tischnera „Nadzieja mimo wszystko”, sukces jego biografii, ale też to, co dzieje się ostatnio w polskim życiu społecznym – to tylko niektóre z powodów, dla których w najbliższym czasie będzie można obejrzeć on-line kilka spotkań z Wojciechem Bonowiczem.

W poniedziałek 30 listopada o godz. 17.45 udostępniona zostanie rozmowa przeprowadzona przez dziennikarkę i pisarkę Dorotę Karaś w ramach cyklu „Jesienny Literacki Sopot – Spotkania Online”. Rozmowa dotyczyć będzie głównie książki „Tischner. Biografia”, ale też tego, jak Tischner patrzyłby na to wszystko, co dzieje się dziś w Kościele i wokół niego. Nagranie – podobnie jak dwa poprzednie z tego cyklu – dostępne będzie na kanale youtube „Goyki 3 Art Inkubator.

We wtorek 1 grudnia Wojciech Bonowicz będzie z kolei gościem Wojtka Szota na jego facebookowym profilu „Zdaniem Szota”. Spotkanie zapowiada się interesująco, Wojtek Szot zaproponował taki jego opis: „Gdzie szukać nadziei w czasach, gdy bankrutują etycznie wszystkie autorytety? Czy – nawet przy pewnych pozytywnych założeniach co do istnienia jakiegoś Boga – jest w nim nadzieja dla wszystkich? Dla mnie to nie jest oczywiste spotkanie, bo ja jestem wściekły na kościół i katolicyzm, bo mam dość idei podpieranych cytatami z JP2. Czy idee podpierane cytatami z Tischnera mogą być dzisiaj użyteczne? O to wszystko chce zapytać Wojtka Bonowicza, bo to jedna z niewielu osób, której wierzę, choć jesteśmy w innej wierze”. Profil „Zdaniem Szota” jest dostępny tutaj.

W niedzielę 29 listopada Wojciech Bonowicz był też gościem Salonu Książki Historycznej. Spotkanie związane było z przyznaniem biografii ks. Tischnera Nagrody Klio trzeciego stopnia w kategorii książki autorskiej. Organizatorem spotkania były Targi Książki Historycznej, a poprowadził je Jerzy Kisielewski. Rozmowa – poświęcona głównie postaci ks. Tischnera i kontrowersji, jakie budził – jest dostępna tutaj.

Zapraszamy!

Książkę ks. Józefa Tischnera „Nadzieja mimo wszystko” można zamówić tutaj. A książkę Wojciecha Bonowicza „Tischner. Biografia” – tutaj.

Zdjęcie pochodzi z profilu „Zdaniem Szota”.