Wojciech Bonowicz będzie jednym z gości rozpoczynającego się dziś 6. Festiwalu Góry Literatury. Festiwal odbywa się w Nowej Rudzie i okolicach. Spotkanie z Bonowiczem odbędzie się w środę 15 lipca w Radkowie.

 

Szósta edycja Festiwalu Góry Literatury potrwa od 11 do 18 lipca. Organizatorzy zaplanowali szereg spotkań na żywo, ale publiczność obowiązywać będą pewne ograniczenia. Na niektóre wydarzenia trzeba się będzie zarejestrować. Wejściówki będą bezpłatne, uczestniczki i uczestnicy będą musieli natomiast wypełnić stosowne oświadczenia i zachowywać obowiązujące przepisy sanitarne.

W trakcie festiwalu odbędą się m.in. koncerty Lecha Janerki, zespołu Osjan oraz Marii Peszek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Edwin Bendyk, Julia Fiedorczuk, Mikołaj Grynberg, Maciej Hen, Katarzyna Kłosińska, Jakub Kornhauser, Mikołaj Łoziński, Anda Rottenberg, Michał Rusinek i Agnieszka Wolny-Hamkało.

Spotkanie z Wojciechem Bonowiczem zaplanowano w środę 15 lipca o godz. 16 na tarasie widokowym na Górze Guzowatej w Radkowie. Rozmowę o książce „Tischner. Biografia”, poezji i innych literackich aktywnościach bohatera spotkania poprowadzi Karol Maliszewski. Ze względu na charakter miejsca na to spotkanie wejściówki nie są wymagane.

Festiwal Góry Literatury jest organizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne „Góry Babel” oraz miasto i gminę Nowa Ruda. Gospodarzami imprezy są pisarka Olga Tokarczuk oraz poeta i krytyk literacki Karol Maliszewski.

Szczegółowe informacje można znaleźć na profilu facebookowym imprezy , a plik pdf z programem można pobrać tutaj.