W walentynkowy wieczór 14 lutego Klub Tygodnika Powszechnego w Krakowie zaprasza na spotkanie wokół książki ks. Józefa Tischnera „Miłość i inne wydarzenia”. Gościem spotkania będzie jej redaktor – Wojciech Bonowicz. Spotkanie zatytułowane „Natura miłości. Tischner na Walentynki” rozpocznie się o godz. 18 w Piwnicy Powszechnej (ul. Pijarska 5/20)

 

„Zazwyczaj jest tak, że to, co potrafimy zrozumieć, potrafimy także wcielić w życie; ale z miłością inaczej, tutaj więcej czujemy, niż potrafimy wcielić w życie”, pisał ks. Józef Tischner. Jaka zatem jest natura miłości? Czy miłości można się nauczyć? Choć najnowsza książka z tekstami ks. Tischnera nie traktuje tylko o miłości, to jednak głównie o niej, z okazji Walentynek, będzie mowa podczas spotkania z Wojciechem Bonowiczem, pisarzem, poetą, felietonistą „Tygodnika Powszechnego”, a przede wszystkim biografem ks. Józefa Tischnera.

Czy Tischner miał swoją koncepcję tego, czy me jest miłość? A może raczej podsuwa nam coś innego – wiązkę rożnych myśli i „definicji”, spośród których musimy wybrać to, co nam najbliższe, co najbardziej odpowiada naszemu osobistemu doświadczeniu? I czy to prowadzi do relatywizacji pojęcia miłości, czy przeciwnie? Te i inne pytania zapewne podczas spotkania padną. Zapraszamy więc do dyskusji. Wstęp na spotkanie jest wolny, będzie też możliwość nabycia książek.