Ks. Alfred  Marek Wierzbicki i Wojciech Bonowicz będą w środę 28 listopada gośćmi Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu. Rozmowa, do której ich zaproszono, nosi tytuł „Jan Paweł II i Tischner o Kościele, wolności i grzechu”.

 

Ks. Alfred M. Wierzbicki jest filozofem i publicystą, kierownikiem Katedry Etyki KUL, autorem m.in. wydanej ostatnio książki „Kruche dziedzictwo. Jan Paweł II od nowa”. Wojciech Bonowicz jest stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego” i „Znaku”, opiekunem archiwum ks. Józefa Tischnera i autorem biografii „Tischner”. Obydwu gości łączą nie tylko zainteresowania, ale i coś jeszcze – są poetami. Może więc podczas rozmowy będzie okazja, by na pewne sprawy, które dziś rozpalają nasze emocje, spojrzeć z nieco innej niż na co dzień perspektywy?

Spotkanie zorganizowane przez „Tygodnik Powszechny” rozpocznie się o godz. 19 w Restauracji Pod Niebieniem (Stary Rynek 64/65). Wstęp jest wolny.

Wcześniej tego samego dnia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (ul. Umultowska 89a, sala 43) ks. Alfred M. Wierzbicki wygłosi wykład zatytułowany „Kiedy papież przeprasza”. Tytuł wystąpienia zaczerpnięty został z tekstu opublikowanego przed laty w „Tygodniku Powszechnym” przez obecnego abp. łódzkiego Grzegorza Rysia.  Początek wykładu o godz. 11.30.

 

Więcej o spotkaniach organizowanych przez Kluby „Tygodnika Powszechnego” można znaleźć tutaj.

 

Na zdjęciu: ks. Alfred J. Wierzbicki jako gość 16. Dni Tischnerowskich. Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.