W stolicy Tatr trwa właśnie 7. Zakopiański Festiwal Literacki. Wśród gości m.in. Wojciech Bonowicz (który opowie o książkach „Kapelusz na wodzie” i „Historie na każdą godzinę”), Anna Janko, Tomasz Jastrun, Maciej Pinkwart, Kuba Szpilka, Krzysztof Zajas i autorki książki „Foto z misiem” – Barbara Caillot i Aleksandra Karkowska.

Spotkanie z Wojciechem Bonowiczem zaplanowano na niedzielę 10 lipca o godz. 16.30 na placu Niepodległości, gdzie ustawiono główną festiwalową scenę oraz namioty. Poeta i biograf ks. Józefa Tischnera opowie o wznowionej niedawno książce „Kapelusz na wodzie. Gawędy ks. Tischnerze” oraz nowym zbiorze mikropowieści „Historie na każdą godzinę”. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Jurczyńska-Kłosok. Będzie ono transmitowane w Internecie.

Tego samego dnia i w tym samym miejscu, ale o godz. 12, będzie miała premierę nowa książka Macieja Pinkwarta „Mit Zakopanego i mity zakopiańskie”. W piątek 8 lipca o godz. 16 na pl. Niepodległości założycielki Oficyny Wydawnictwa Oryginały Barbara Caillot i Aleksandra Karkowska zaprezentują nową książkę zatytułowaną „Foto z misiem”, a w niedzielę 10 lipca o godz. 13 w Kinie Miejsce (ul. Władysława Orkana 13) będzie można posłuchać przygotowanego przez nie słuchowiska „Na Giewont się patrzy”, w którym wystąpią m.in. Stanisława Trebunia-Staszel i Krzysztof Trebunia-Tutka. W trakcie imprezy zostanie też wręczona Nagroda Literacka Zakopanego, a także rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej.

Cały program 7. Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego można znaleźć tutaj.