W czwartek 21 listopada ks. Michał Heller weźmie udział w spotkaniu zatytułowanym „Człowiek w ewoluującym wszechświecie: Teologia i Nauka”. Dyskusję na ten temat zorganizowano w siedzibie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, ale jest ona otwarta dla publiczności.

W spotkaniu, obok ks. Hellera (który ostatnio opublikował książkę „Nauka i Teologia – niekoniecznie tylko na jednej planecie”), udział wezmą dwaj inni duchowni zajmujący się problematyką relacji nauki i wiary: ks. dr. hab. Tadeusz Pabjan (autor m.in. książki „Świat najlepszy z możliwych? O dobroci Boga i pochodzeniu zła”) oraz ks. dr. Tomasz Maziarka (redaktor tomu studiów „Powstanie człowieka. W ujęciu interdyscyplinarnym”). Wszystkie wspomniane książki zostały opublikowane przez wydawnictwo CCPress, które jest współorganizatorem wydarzenia i będzie przy tej okazji prowadzić sprzedaż swoich publikacji.

Spotkanie odbędzie się w sali audytoryjnej im. Jana Pawła II w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie (ul. Piłsudskiego 6). Rozpocznie się o godz. 18, ale warto przyjść nieco wcześniej, by zająć dobre miejsce. Spotkanie ma bowiem charakter otwarty, a wstęp na nie jest wolny.

Więcej informacji o publikacjach CCPress można znaleźć tutaj.