Klub „Tygodnika Powszechnego” w Grudziądzu nie zawiesza działalności w okresie wakacji. 5 i 12 sierpnia zaprasza na kolejne spotkania.

„Religijność ludowa. Mistyka codzienności czy zabobon?” – taki tytuł nosi spotkanie zaplanowane na poniedziałek 5 sierpnia. W spotkaniu weźmie udział Łukasz Ciemiński, historyk sztuki i etnograf z Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu, który w muzeum prowadzi m.in. cykl pogadanek „Święci domowi”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.

Natomiast w kolejny poniedziałek 12 sierpnia o godz. 17.30 Klub TP w Grudziądzu zaprasza na spotkanie „Gdzie nie sięga Ewangelia. Miłość i agresja – bieguny Kościoła”. Organizatorzy tak przedstawiają temat spotkania: „Nasilająca się w Kościele katolickim polaryzacja, agresja i nienawiść to nie są reguły Ewangelii. Na spotkaniu postaramy się odnaleźć ścieżki do zmiany siły oddziaływania biegunów tak, aby wyeliminować agresję, a zwiększyć działanie miłości i zrozumienia. Ponadto spróbujemy odnaleźć drogę do Kościoła, którego chciałby Chrystus”.
Oba spotkania odbędą się w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Chełmińska 121). Zapraszamy!

Zachęcamy też do odwiedzania strony internetowej Klubów „Tygodnika Powszechnego”. Można na niej znaleźć m.in. relację z jubileuszu ks. Adama Bonieckiego, a także stały felieton Józefy Hennelowej. Stronę klubową można znaleźć tutaj.