O. Kłoczowski Mistrzem Świętej Teologii

Strona główna/Bez kategorii/O. Kłoczowski Mistrzem Świętej Teologii

O. Kłoczowski Mistrzem Świętej Teologii

Znany filozof i duszpasterz, o. Jan Andrzej Kłoczowski OP, otrzyma tytuł Mistrza Świętej Teologii, przyznawany przez generała Zakonu Kaznodziejskiego. Uroczystość nadania tytułu odbędzie się w piątek 14 listopada w Krakowie. Laudacje wygłoszą Władysław Stróżewski, Karol Tarnowski oraz o. Damian Mrugalski OP.

O. Kłoczowski to jedna z ważnych postaci polskiego Kościoła i środowiska filozoficznego w Polsce. Tytuł jest wyrazem uznania dla jego działalności na różnych polach, przede wszystkim jednak jest docenieniem jego roli jako uczonego. Od wielu lat o. Kłoczowski zajmuje się problematyką filozoficzną, w szczególności – filozofią religii. Jest autorem kilku ważnych książek z tej dziedziny, m.in. „Więcej niż mit: Leszka Kołakowskiego spory o religię” (1994), „Drogi człowieka mistycznego” (2001), „Filozofia dialogu” (2005). Kilkakrotnie brał udział w Dniach Tischnerowskich, jest też członkiem Rady Programowej Instytutu Myśli Józefa Tischnera.
Podczas uroczystości, która rozpocznie się o godz. 18 w Auli Kolegium Teologiczno-Filozoficznego (ul. Stolarska 12), o. Kłoczowski wygłosi wykład poświęcony fragmentowi „Summy Teologicznej” św. Tomasza z Akwinu: „Cognitio Dei experimentalis (cf. STh 2-2ae, q. 97, a. 2, ad 2). Współczesny komentarz do wielkiego teologa”.

2014-11-13T18:01:00+00:00 13 listopada 2014|Bez kategorii|