O Jerzym Turowiczu w Poznaniu

Strona główna/Bez kategorii/O Jerzym Turowiczu w Poznaniu

O Jerzym Turowiczu w Poznaniu

W czwartek 11 października, w 50. rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II i 20. rocznicę ogłoszenia Katechizmu Kościoła Katolickiego, rozpoczyna się ustanowiony przez Benedykta XVI Rok Wiary. Jest coś symbolicznego w fakcie, że tego samego dnia w Poznaniu odbędzie się pierwsze z dwu spotkań poświęconych Jerzemu Turowiczowi – człowiekowi wiary głębokiej i niezłomnej, wieloletniemu redaktorowi naczelnemu „Tygodnika Powszechnego”.

Pretekstem do tego pierwszego spotkania będzie książka Anny Matei „Co zdążysz zrobić, to zostanie. Portret Jerzego Turowicza”, która ukazała się ostatnio nakładem Wydawnictwa Znak. Oprócz autorki w spotkaniu, które rozpocznie się o g. 20 w Cafe „Misja” (ul. Gołębia 1), weźmie udział Tomasz Fiałkowski.
Dzień później, w piątek 12 października, w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (Collegium Maius, ul. Fredry 10) otwarta zostanie wystawa poświęcona życiu Jerzego Turowicza. Otwarcie poprzedzi dyskusja „Turowicz – Miłosz”, która rozpocznie się o g. 12. O przyjaźni wieloletniego redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego” z wybitnym poetą rozmawiać będą Tomasz Fiałkowski i Andrzej Franaszek, a dyskusję moderować będzie Anna Mateja. Uroczyste otwarcie wystawy przewidziano na g. 13.30.
Organizatorami obu spotkań są Klub „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu i Fundacja Jerzego Turowicza. Wstęp wolny!

2012-10-08T18:09:00+00:00 8 października 2012|Bez kategorii|