Paul Davies, Michał Heller, Krzysztof Meissner i Thomas Naumann będą gośćmi sesji filozoficznej „Filozofia i granice poznania w fizyce i kosmologii”, która odbędzie się w sobotę 17 września w Szczecinie. Sesja towarzyszy konferencji VARCOSMOFUN’16, odbywającej się od 12 do 17 września. Udział w sesji jest bezpłatny, ale wymaga internetowej rejestracji.

Rejestracji można dokonać do północy 12 września pod tym adresem.

Sesja odbędzie się na kampusie Akademii Morskiej w Szczecinie (ul. Szczerbcowa 4). Wszystkie wykłady będą w języku angielskim. Oto szczegółowy program:

09:30 – 10:30 – prof. Krzysztof Meissner „Plato and Modern Physics” (Platon i współczesna fizyka)
10:30 – 11:30 – prof. Paul C. W. Davies “Where do the laws of physics come from?” (Skąd pochodzą prawa fizyki?)
11:30 – 12:00 – przerwa kawowa
12:00 – 12:30 – prof. Thomas Naumann “Do we live in the Best of all Worlds? – The fine tuning of the constants of Nature” (Czy żyjemy w najlepszym z możliwych światów? Precyzyjne dostrojenie stałych przyrody)
12:30 – 13:30 – prof. Michael Heller “How to justify the history of the Universe?” (Jak usprawiedliwić historię Wszechświata?)
13:30- 14:00 – dyskusja i zakończenie konferencji

Organizatorzy zachęcają też do wzięcia udziału w otwartym wykładzie prof. Paula C. W. Daviesa pt. „Czy jesteśmy sami we Wszechświecie?”, który odbędzie się w dniu 15 września 2016 roku o godzinie 18.30 (Kampus Akademii Morskiej, ul. Szczerbcowa 4, sala nr 7, I piętro). Prof. Davies jest laureatem Nagrody Templetona z roku 1995 oraz członkiem Komitetu Sterującego Projektu SETI – Poszukiwania Życia Pozaziemskiego, pracującego obecnie w Centrum Fundamentalnych Koncepcji w Nauce na Uniwersytecie Arizona w USA. Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym.

Zachęcamy także do zapoznania się z programem całej konferencji VARCOSMOFUN ’16 (Varying Constants and Fundamental Cosmology), dostępnym tutaj.