We wtorek 25 czerwca w Krakowie i w środę 26 czerwca w Gliwicach będzie się można spotkać z Wojciechem Bonowiczem i jego najnowszą książką „Dziennik końca świata”.

Ten przedziwny tom prozy – łączący fragmenty beletrystyczne z zapisami dziennikowymi, nie będący klasycznym dziennikiem, ale raczej gawędą lub esejem – ukazał się nakładem Wydawnictwa Znak. Pisany wartko, dowcipnie, nawiązuje do tradycji snutych swobodnie opowieści, którą w polskiej literaturze reprezentują m.in. „Piękni dwudziestoletni” Marka Hłaski czy „Kalendarz i klepsydra” Tadeusza Konwickiego.

Premiera książki będzie miała miejsce we wtorek 25 czerwca w księgarni De Revolutionibus Books&Cafe w Krakowie (ul. Bracka 14), która zresztą pojawia się na kartach „Dziennika…”. Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 18, poprowadzi Katarzyna Kubisiowska. Książkę będzie można tego dnia kupić w księgarni z 15-procentowym rabatem!

Dzień później, w środę 26 czerwca, Wojciech Bonowicz będzie gościem gliwickiego Klubu „Tygodnika Powszechnego”. Spotkanie, zorganizowane w Klubie Pracowników Politechniki Śląskiej w Gliwicach (ul. Banacha 3), rozpocznie się również o godz. 18. Wstęp jest wolny i otwarty dla wszystkich chętnych. Organizatorzy zwracają uwagę, że w okolicy jest remont mostu, co może nieco skomplikować dojazd na miejsce.

„Dziennik końca świata” będzie można kupić w atrakcyjnej cenie podczas spotkań. Można też zamówić go tutaj.

Zdjęcie: materiały prasowe SIW Znak.