O Bogu, który jest słaby

Strona główna/Bez kategorii/O Bogu, który jest słaby

O Bogu, który jest słaby

„Słaby Bóg” – tak brzmi temat najnowszego numeru miesięcznika „Więź”. I pod takim hasłem w czwartek 10 października odbędzie się w Szczecinie jego promocja. W imprezie organizowanej w krypcie klasztoru OO. Dominikanów (pl. Ofiar Katynia 1) udział wezmą m.in. o. Maciej Biskup, ks. Andrzej Draguła, Jarema Piekutowski i Zespół Piosenki Naiwnej.

„Bóg wybrał bycie słabym, wcielając się w bezbronne Dziecko. Co z tego wynika dla życia każdego z nas i dla życia Kościoła? Czym jest chrześcijaństwo drugiego policzka? Czy możliwe jest inne chrześcijaństwo?” – to pytania, które zadała swoim autorom redakcja „Więzi”. Pytania te powrócą podczas spotkania w Szczecinie.
Impreza rozpocznie się o godz. 19 dyskusją zatytułowaną „Kiedy Wszechmocny staje się bezsilny”. Temat dyskusji zaczerpnięty został ze zdania Jeana Vanier, wybitnego katolickiego myśliciela, założyciela ruchów „Arka” (L`Arche) oraz „Wiara i Światło”: „Moja wiara w Boga nie jest wiarą w Boga potęgi, ale wiarą w Boga wszechmocnego, który staje się bezsilny”. O wizji Boga słabego, bezbronnego i ranliwego rozmawiać będą o. Maciej Biskup OP, ks. Andrzej Draguła i Jarema Piekutowski, a rozmowę poprowadzi Ewa Karabin.
O godz. 20 Arkadiusz Więcko, opiekun artystyczny Zespołu Piosenki Naiwnej, wygłosi krótkie wprowadzenie do koncertu zatytułowanego „Silny potrzebuje słabego”. Sam zespół, składający się z niepełnosprawnych intelektualnie solistów oraz muzyków-akompaniatorów, pojawi się na scenie ok. 20.20. Bossa nova, folk, country, piosenka poetycka – repertuar zespołu trudno ująć w jedną formułę. Jedno nie ulega wątpliwości: spotkanie z niepełnosprawnymi artystami ma być dopełnieniem teoretycznej debaty.

2013-10-08T15:30:00+00:00 8 października 2013|Bez kategorii|