Aleksandra Klich, ks. Michał Heller i ks. Alfred M. Wierzbicki wezmą udział w spotkaniu, które odbędzie się w czwartek 20 września o godz. 18.30 Klubie Adwokackim im. Janiny Ruth Buczyńskiej w Krakowie (ul. Sławkowskiej 1).

 

Spotkanie zorganizowane zostało z okazji z 70. rocznicy urodzin abp. Józefa Życińskiego, a także nowego wydania książki „Świat musi mieć sens” – rozmowy, jaką w ostatnich miesiącach jego życia przeprowadziła z arcybiskupem Aleksandra Klich. Nowe wydanie tego poruszającego wywiadu przygotowało Wydawnictwo Znak.

Podczas krakowskiego spotkania o nietuzinkowym duchownym, który był znakomitym filozofem i cenionym publicystą, a przede wszystkim jedną z najbarwniejszych (i najodważniejszych) postaci polskiego episkopatu w ostatnich dwudziestu latach, rozmawiać będą, oprócz autorki wywiadu, jego przyjaciele i współpracownicy. Ks. Michał Heller przez wiele lat zaliczał się do jego najbliższych przyjaciół; wspólnie napisali kilka książek, organizowali wspólne seminaria i konferencje naukowe. Ks. Alfred M. Wierzbicki bliżej współpracował z abp. Życińskim, kiedy ten został metropolitą lubelskim, a po jego śmierci opublikował tom wspomnień zatytułowany „Szeroko otwierał drzwi Kościoła”. Dyskusję poprowadzi Wojciech Bonowicz.

Spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszamy!

 

Książkę „Świat musi mieć sens. Ostatnia rozmowa” można zamówić tutaj. Więcej informacji na jej temat można znaleźć tutaj.