„Gdy inni sączą w dusze rozmaite strachy, on sączy nadzieję”, mówi Wojciech Bonowicz. Jego książka „Tischner. Biografia” już w pierwszym tygodniu sprzedaży trafiła na listę bestsellerów księgarni internetowej Znaku. W tej chwili jest na 5. pozycji i cały czas pnie się w górę.

 

Oficjalna premiera miała miejsce 17 czerwca – wtedy książka trafiła do księgarń i salonów sprzedaży. Kilka dni wcześniej ruszyła sprzedaż internetowa. Pierwsze wyniki pokazują, że zainteresowanie jest spore. W wielu mediach pojawiły się zapowiedzi, omówienia, wywiady z autorem, a także fragmenty książki.

„Tischner. Biografia” to nowe opracowanie życia i dzieła jednej z najwybitniejszych postaci polskiego Kościoła i polskiego życia intelektualnego w ostatnim półwieczu. „Spędziłem z Tischnerem i nad Tischnerem wiele, wiele godzin”, mówi Wojciech Bonowicz. „Dziś myślę, że od lat szukam u niego tego samego – życia. Chciałbym zarazić siebie i innych jego podziwem dla życia, które toczy się wieloma nurtami, czasem nas zaskakując, czasem zachwycając, a czasem niepokojąc. Tischner uczy wchodzić w rzekę życia bez lęku. Gdy inni sączą w dusze rozmaite strachy, on sączy nadzieję. Dlatego lubię z nim przebywać – i w biografii dzielę się radością, jaką mi dało i daje to spotkanie”.

W stosunku do pierwszej wersji, opublikowanej w 2001 r., w nowej książce jest o kilkanaście arkuszy tekstu więcej. Wiele wątków zostało wzbogaconych, pojawiły się też nowe, jak choćby opowieść o losach nagranego, lecz nigdy nie opublikowanego wywiadu z Janem Pawłem II, który Tischner przeprowadził wspólnie z Krzysztofem Michalskim. W odróżnieniu do pierwszego wydania książka zaopatrzona jest też w przypisy pozwalające zlokalizować cytaty z wypowiedzi Tischnera i innych osób.

25 czerwca zaplanowano spotkanie z autorem w Internecie; rozmowę ma poprowadzić Katarzyna Kubisiowska. Szczegóły można znaleźć na facebookowym profilu Wydawnictwa Znak.

A samą książkę można zamawiać tutaj.