Pod takim hasłem w sobotę 6 października w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się spotkanie zorganizowane przez redakcję „Tygodnika Powszechnego" oraz kluby zrzeszające sympatyków pisma. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą, w czasie której homilię wygłosi brat Moris ze zgromadzenia Małych Braci Jezusa. W dyskusjach udział wezmą m.in. Bogdan Białek, Aleksandra Klich, Tadeusz Sławek, Jerzy Sosnowski i Jakub Wygnański. Wstęp wolny!

Spotkanie ma charakter otwarty, bo też jest poświęcone przyszłości Kościoła otwartego – tego skrzydła w Kościele, do którego zalicza się środowisko „tygodnikowe”. Wezmą w nim udział redaktorzy, dziennikarze, współpracownicy i członkowie Klubów „Tygodnika Powszechnego". Po mszy w Auli Jana Pawła II odbędą się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy – poświęcony wierze i duchowości – nosi tytuł: „Wierzyć, jak to łatwo powiedzieć…"; drugi – dotyczący sytuacji Kościoła otwartego w Polsce: „Jesteście większością – dlaczego milczycie?". Podczas spotkania będzie można kupić książki „tygodnikowych” autorów i sam „Tygodnik” – w promocyjnych cenach. Wieczorem przewidziany jest mecz: „klubowicze” kontra redakcja.

A oto szczegółowy program:

g. 10 – Msza św. w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (homilię wygłosi brat Moris ze zgromadzenia Małych Braci Jezusa).

g. 11 – Powitanie w Auli Jana Pawła II – ks. Adam Boniecki i ks. Andrzej Perzyński (Klub „TP” z Łodzi).

g. 11.15 – Debata w Auli Jana Pawła II pt. „Wierzyć, jak to łatwo powiedzieć…" z udziałem Dominiki Kozłowskiej, Tadeusza Sławka, Jerzego Sosnowskiego i Marka Zająca – prowadzenie: Piotr Sikora („TP”) i Marcin Pera (Klub „TP” w Poznaniu).

ok. g. 13.15 – Debata w Auli Jana Pawła II pt. „Jesteście większością – dlaczego milczycie?" z udziałem Bogdana Białka, Aleksandry Klich, Bartłomieja Sienkiewicza i Jakuba Wygnańskiego – prowadzenie: Michał Olszewski („TP”) i Łukasz Dulęba (Klub „TP” w Poznaniu).

g. 16 – Podsumowanie, możliwość rozmowy z redaktorami i dziennikarzami „TP”.

g. 19 – Mecz piłki nożnej Kluby „TP” kontra Redakcja „TP” – J&J Sport Center, ul. Winnicka 40 (dojazd własny).

W imieniu organizatorów – serdecznie zapraszamy!