Wszyscy zainteresowani „Myślami o wolności, władzy i wspólnocie” ks. Józefa Tischnera mogą teraz szukać tej książki w księgarniach albo zamówić ją przez internet. Wybór przygotowany przez Wojciecha Bonowicza ukazał się w kwietniu br., ale do tej pory był dostępny jedynie jako dodatek do „Tygodnika Powszechnego”. Teraz trafia na otwarty rynek.

„Myśli o wolności, władzy i wspólnocie” ks. Józefa Tischnera to propozycja dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, czym jest wolność i co się dzieje z naszą wolnością. Książka miała swoją premierę 20 kwietnia – w pierwszym dniu 16. Dni Tischnerowskich – wraz ze specjalnym wydaniem „Tygodnika Powszechnego” trafiła wówczas do salonów prasowych.
Książka przygotowana została w taki sposób, aby można ją było nosić w kieszeni lub torebce i co jakiś czas do niej zaglądać. Czy myśli Tischnera o wolności są jeszcze aktualne? Czy wolność jest przez nas odbierana znów – tak jak przed dwudziestu laty – jako dar nieszczęsny? Może w naturze wolności leży to, aby niepokoić? Jak budować wspólnotę? Co jest warunkiem rzetelnego dialogu? Na te i inne pytania można szukać odpowiedzi, korzystając z fragmentów dzieł Tischnera, które wybrał i ułożył Wojciech Bonowicz. Wydawcą książki jest SIW Znak, a partnerem wydania – „Tygodnik Powszechny”.