Utwór „Mietek” z płyty „Tischner. Mocna nuta” wciąż utrzymuje się w poczekalni Listy Przebojów Trójki. Można na niego zagłosować.

 

Płyta „Tischner. Mocna nuta” miała premierę 30 marca br. Jej pomysłodawcą jest Kazimierz Tischner, brat ks. Józefa Tischnera. Muzykę skomponowali Mirosław Kowalik z zespołu Raz Dwa Trzy i Jan Trebunia-Tutka. Jedenaście tekstów, inspirowanych fragmentami pism ks. Tischnera, napisała Izabela Domańska-Kowalik. W nagraniu wzięła udział plejada gwiazd, m.in. Kayah, Trebunie-Tutki, Wojciech Waglewski, Zygmunt „Muniek” Staszczyk, Jorgos Skolias i Mateusz Pospieszalski. Wydawcami płyty są Agora SA oraz Stowarzyszenie „Drogami Tischnera”.

Utwór Mietek jest wykonywany przez „Muńka” Staszczyka. W Trójce można też usłyszeć inną piosenkę  z tej samej płyty – „Ocal w sobie człowieka” w wykonaniu Dominiki Kowalik i Mateusz Pospieszalski. Na oba utwory można zagłosować, korzystają z listy zamieszczonej tutaj. Zachęcamy, żeby wesprzeć piosenki związane z osoba i dziełem ks. Tischnera.

Płytę „Tischner. Mocna nuta” można zamówić tutaj.