Na inspirowany „Historią filozofii po góralsku” spektakl „Mędrole” zaprasza Teatr Collegium Nobilium działający przy warszawskiej Akademii Teatralnej. Najbliższe przedstawienia – 23 i 24 września.

Jest to spektakl-egzamin studentów III roku aktorstwa teatru muzycznego z przedmiotu „technika mowy”. Studenci przygotowali go pod kierunkiem dr hab. Małgorzaty Flegel w roku akademickim 2016/2017. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Anna Hynek, a na scenie pojawią się: Karolina Gwóźdź, Magdalena Howorska, Piotr Janusz, Maria Juźwin, Mikołaj Kłosiewicz, Mikołaj Kłosiewicz, Aleksandra Lechocińska, Robert Mróz, Błażej Stencel, Karolina Szeptycka, Julia Szewczyk i Paulina Wróblewska.

W spektaklu, jak informują jego autorki, „nie ma podziału na role, studenci zostali poproszeni, aby każdy z nich wybrał jedną z opowieści, taką, która jest mu najbliższa. Spektakl został przygotowany dzięki wnikliwej analizie znaczenia myśli filozoficznej i emocji wpisanych w teksty, a później w ciało i zachowanie sceniczne młodych aktorów. Narodził się ruch i działania w rozmowach, koncentracja na dialogach, wzajemne słuchanie”. Studenci, posługując się tekstem ks. Tischnera, jednocześnie tłumaczą świat „z głębi swoich młodych dusz. Dlatego tytuł dotyczy nie tylko tematyki »Historii filozofii po góralsku«, ale właśnie młodzieńczego rozważania zagadnień oraz zagłębiania się w naturę człowieka i uniwersum”.

Premiera spektaklu będzie miała miejsce 23 września o godz. 19 w Sali im. Jana Kreczmara Teatru Collegium Nobilium (ul. Miodowa 22/24). Kolejne spektakle zapowiedziano na  24 września (godz. 18) oraz 18 i 19 października (godz. 19.30).

Bilety można kupić w kasie Teatru Collegium Nobilium, zarezerwować telefonicznie (tel. 22 635 99 39) lub mailem ([email protected]). Teatr prowadzi też sprzedaż on-line. Więcej informacji można znaleźć tutaj.