Pierwszy powakacyjny numer „Znaku” (nr 712) przyniesie blok materiałów związanych z wizytą w Polsce Chantal Delsol. Wybitna francuska była gościem głównym 14. Dni Tischnerowskich, które odbyły się w kwietniu br. w Krakowie. W ramach cyklu Colloquia Tischneriana wygłosiła wykład zatytułowany „Myślenie jest rzeczą groźną”.

We wrześniowym „Znaku” znajdziemy zarówno tłumaczenie tego wykładu, jak i zapis dyskusji, która odbyła się po nim w ramach „Jaskini filozofów”. W dyskusji zatytułowanej „Co znaczy odważnie myśleć?” obok Chantal Delsol wzięła udział dwójka laureatów Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera – Karolina Wigura i Piotr Sikora, a poprowadziła ją Dominika Kozłowska. Rozmawiano m.in. o stadności współczesnego myślenia, o tym, „kiedy ciepło wspólnoty staje się ciepełkiem”, o wypychaniu nauk humanistycznych z uniwersytetów i o charakterystycznej dla naszych czasów sytuacji, którą Chantal Delsol nazwała „synkretyzmem prawdy” (to, z czym mamy do czynienia, coraz częściej jest wielopostaciowe, wszystko wydaje się nam równie prawdziwe).
Przypominamy jednocześnie, że w czerwcowym numerze „Znaku” (nr 709) ukazał się wywiad z Chantal Delsol przeprowadzony przez Mateusza Burzyka, a zatytułowany „Ekonomia solidarności”.