Łopuszna – zapraszamy na niezwykłe spotkanie

Strona główna/Bez kategorii/Łopuszna – zapraszamy na niezwykłe spotkanie

Łopuszna – zapraszamy na niezwykłe spotkanie

Takiego wydarzenia jeszcze w Łopusznej nie było: w sobotę 28 lipca spotkają się tam członkowie krakowskiego Koła Osób bez Krtani im. ks. Józefa Tischnera! Patron został wybrany nieprzypadkowo: po pierwszej operacji krtani ks. Tischner zaczął się uczyć mówienia przełykowego. Jego przykład ma być zachętą dla tych, którzy z różnych powodów krtań stracili. Spotkanie nosi tytuł: „Przekraczać próg nadziei”. Gościem specjalnym będzie kard. Kazimierz Nycz, który towarzyszył w chorobie autorowi „Etyki solidarności”. Spotkanie ma charakter otwarty.

A oto szczegółowy program:

godz. 10 – Msza św. w kościele parafialnym w Łopusznej;

godz. 11.00 – Modlitwa i chwila zadumy przy grobie ks. Józefa Tischnera;

godz. 11.45 – „Przekraczać próg nadziei” – spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej; w programie m.in. wystąpienie kard. Kazimierza Nycza „Droga ks. prof. Józefa Tischnera”, prelekcja Magdaleny Fabczak „Walka o jakość życia. Laryngektomowani zwyczajni i niezwyczajni” (połączona z pokazem filmów) oraz wystąpienie Krzysztofa Goczała, przewodniczącego Koła Osób bez Krtani im. ks. Józefa Tischnera. Spotkanie poprowadzi Lucyna Mikulińska.

Koło Osób bez Krtani im. ks. Józefa Tischnera działa w Krakowie od mniej więcej roku. Jego członków wspiera swoją energią mgr Magdalena Fabczak z Białegostoku, inicjatorka spotkania w Łopusznej. W przygotowania zaangażowała się także rodzina ks. Tischnera. Organizatorzy spotkania serdecznie zapraszają do udziału w nim wszystkich zainteresowanych, a w szczególności osoby z okolic Nowego Targu i innych części Podhala, które są po operacji krtani lub mają w swoim otoczeniu kogoś takiego

2012-07-13T09:27:00+00:00 13 lipca 2012|Bez kategorii|