Ks. Tomáš Halík: „Hurra, nie jestem Bogiem!”

Strona główna/Bez kategorii/Ks. Tomáš Halík: „Hurra, nie jestem Bogiem!”

Ks. Tomáš Halík: „Hurra, nie jestem Bogiem!”

„Jedną z największych radości mojej wiary stanowi pewność, że jestem na trwałe uwolniony od roli Boga. Myślę o radosnym zawołaniu jezuity Anthony`ego de Mello: >>Dzisiaj ostatecznie zrezygnowałem z roli dyrektora wszechświata!<<”. Polecamy wybór 13 artykułów i wystąpień ks. Tomáša Halíka zatytułowany „Hurra, nie jestem Bogiem!”.

Kolejna książka Tomáša Halika, myśliciela i duszpasterza nazywanego w Polsce „czeskim Tischnerem”, to właściwie antologia jego tekstów. Znajdziemy w niej pojedyncze rozdziały z wydanych już wcześniej książek, ale też mniej znane wystąpienia autora, np. podczas warszawskiej konferencji „Europa: początek czy koniec kryzysu?” (2012) czy lubelskiego Kongresu Kultury Chrześcijańskiej (w tym samym roku). Wszedł do niej nawet wykład ks. Halika wygłoszony podczas X Dni Tischnerowskich w Krakowie (2010), który później, w nieco zmienionej formie, ukazał się w książce „Teatr dla aniołów. Życie jako religijny eksperyment”.
Redaktorką tomu jest dziennikarka „Gazety Wyborczej” Aleksandra Klich, a wydawcą Agora. „Polski katoliku zakochaj się w Haliku, wrogu wszelkich pewników! On nie burzy wiary religijnej, przeciwnie, umacnia ją, ale przez oczyszczanie – poleruje, aby zaczęła naprawdę błyszczeć Ewangelią”, zachęca do lektury Jan Turnau.
Książkę można zamówić tutaj.

2013-08-23T18:41:00+00:00 23 sierpnia 2013|Bez kategorii|