Już za kilka dni poznamy pełny program 15. Dni Tischnerowskich, które odbędą się w dniach 22-25 kwietnia. Dziś ogłaszamy nazwisko głównego prelegenta, który wygłosi wykład z cyklu Colloquia Tischneriana. Będzie nim wybitny kosmolog i filozof ks. Michał Heller.

Colloquia Tischneriana to centralny punkt każdej edycji Dni Tischnerowskich. Do wygłoszenia wykładu zapraszani są wybitni intelektualiści, reprezentujący różne dyscypliny naukowe. W tym roku wykład wygłosi ks. Michał Heller, wybitny kosmolog i filozof, autor kilkudziesięciu książek z dziedziny filozofii, kosmologii i teologii, jedyny polski laureat Nagrody Templetona (2008), wyróżniony za „pokonywanie barier między nauka a religią”. Ks. Heller był przyjacielem Patrona Dni, w 2010 roku otrzymał Nagrodę Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera, był też gościem pierwszych Dni Tischnerowskich.
Tym razem – jako gość główny – wygłosi wykład zatytułowany „Człowiek sceny, człowiek dramatu”, będący nawiązaniem do dyskusji, jakie przed laty prowadził z autorem „Sporu o istnienie człowieka”. Wykład zostanie wygłoszony w piątek 24 kwietnia o godz. 17 w Auli Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33). Po wykładzie w tym samym miejscu odbędzie się „Jaskinia filozofów”, w której ks. Heller również weźmie udział. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny. Zapraszamy!

Zdjęcie ks. Michała Hellera pochodzi z materiałów prasowych Dni Tischnerowskich.