O najnowszej książce „Strefa dobrego zasięgu”, o tym, jak takie strefy tworzyć, i o wielu innych sprawach będzie można w czwartek 6 lutego porozmawiać z ks. Adamem Bonieckim.

O godz. 18 redaktor senior „Tygodnika Powszechnego” będzie gościem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Kazimierza Wyki w Krzeszowicach (pl. F. Kulczyckiego 1). Spotkanie poprowadzi prof. Małgorzata Michel. Wstęp jest wolny.

„Strefa dobrego zasięgu” to kolejny zbiór komentarzy ks. Bonieckiego do naszej rozedrganej i rozgorączkowanej współczesności. Ks. Boniecki z właściwym sobie dystansem i humorem, ale też poczuciem odpowiedzialności za to, co dzieje się w Polsce i w Kościele, wskazuje, gdzie kryją się rzeczywiste niebezpieczeństwa, ale też, gdzie szukać źródeł nadziei. Jego „wstępniaki” w „Tygodniku Powszechnym” są bardzo lubiane przez czytelniczki i czytelników. Wiele osób właśnie od nich zaczyna lekturę pisma.

Ks. Boniecki, chociaż wciąż obłożony zakazem swoich przełożonych (nie wolno mu się wypowiadać w innych mediach poza „Tygodnikiem”), może brać udział w publicznych spotkaniach. To bardzo ważne, bo w ten sposób można rzeczywiście bezpośrednio usłyszeć, co myśli o różnych sprawach. W jego przypadku przyciąga uwagę innych nie tylko sprawne pióro, ale tez sympatyczna – a czasami i prowokująca – powierzchowność. Przez ostatnie lata ks. Boniecki stał się jednym z ważnych autorytetów nie tylko dla swojego najbliższego środowiska, ale dla wielu osób, które wśród publicznych postaci poszukują ludzkich drogowskazów.

Książkę „Strefa dobrego zasięgu” można zamówić tutaj.