W tym roku minie sześć lat, odkąd ks. Adam Boniecki dostał zakaz wypowiadania się w mediach (poza „Tygodnikiem Powszechnym”). Może jednak uczestniczyć w spotkaniach autorskich. Dwa najbliższe odbędą się w Gostyninie (11 maja) i Kielcach (17 maja).

W czwartek 11 maja ks. Boniecki będzie gościem Zamku Gostynińskiego. Spotkanie z nim rozpocznie się o godz. 17. Natomiast w środę 17 maja odwiedzi Dom Środowisk Twórczych w Kielcach. Dom mieści się w Pałacu Tomasza Zielińskiego (ul. Zamkowa 5); początek spotkania z byłym redaktorem naczelnym „Tygodnika” o godz. 18.

Podczas spotkań ks. Boniecki będzie m.in. promował swoją najnowszą książkę „Powroty z bezdroży. Notatki na marginesach Biblii”. Książka jest zbiorem rozważań inspirowanych zarówno lekturami mistrzów duchowych (kard. Gianfranco Ravasi,

Alessandro Pronzato, bp Jan Pietraszko), jak i rozmowami z przyjaciółmi, z którymi autor wspólnie czyta Pismo Święte. „Zebrałem tu trochę kazań i medytacji nawiązujących do wielkopostnych czytań liturgicznych”, pisze we wstępie. „Korzystałem przy tym z archiwum, w którym mam notatki do kazań i wielkopostnych konferencji rekolekcyjnych z kilku lat. Opracowałem je w taki sposób, żeby się nadawały do czytania”.

Więcej informacji o książce można znaleźć tutaj.

Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.