Redaktor-senior „Tygodnika Powszechnego” oraz wybitny reporter i jeden z najważniejszych obecnie autorów pisma będą gośćmi Festiwalu #Będzieczytane odbywającego się w Ełku w dniach 28-29 lipca.

 

Będzie to – jak zapowiadają organizatorzy – pierwsza edycja „nowego festiwalu propagującego literaturę i czytelnictwo”. Wśród atrakcji znalazły się m.in. spotkania z wybitnymi autorami, koncerty najlepszych polskich artystów, targowisko książek i kino festiwalowe.

Spotkania autorskie odbywać się będą w Ełckim Centrum Kultury. Wśród zaproszonych gości znalazła się m.in. liczna grupa autorów związanych z „Tygodnikiem Powszechnym”: ks. Adam Boniecki, Anna Dziewit-Meller, Szymon Hołownia i Wojciech Jagielski. Z koncertami wystąpią m.in. Andrzej Stasiuk i zespół Haydamaky oraz Pablopavo i Ludziki.

Informacji o tym, kiedy dokładnie kto wystąpi, szukać trzeba na miejscu na plakatach. Na stronie wydarzenia są bowiem, póki co, tylko ogólne informacje. Niemniej zachęcamy, żeby na nią zajrzeć, bo zapewne będzie na bieżąco uzupełniana.

 

Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.