Niespełna rok temu pojawił się w księgarniach. Przez następnych 12 miesięcy sprzedało się blisko 30 tysięcy egzemplarzy!

 

Gromadząca nieznane teksty ks. Józefa Tischnera książka okazała się jednym z hitów poprzedniej zimy, ale jej sprzedaż utrzymała się na wysokim poziomie także przez pozostałą część roku. Wydawnictwo Znak właśnie zamówiło kolejny dodruk.

„Krótki przewodnik…” to zbiór artykułów, homilii i wystąpień ks. Józefa Tischnera, które nie były wcześniej publikowane w książkach. Wojciech Bonowicz uporządkował je tematycznie, proponując refleksję nad takimi tematami jak „Dom”, „Spotkanie”, „Miłość”, „Nienawiść”, „Śmierć” czy „Nadzieja”. Piękna oprawa graficzna, oryginalnie wykorzystująca motywy góralskie, oraz przystępność zebranych tekstów sprawiły, że popularność książki sięgnęła daleko poza tradycyjne kręgi tischnerowskie. „Krótki przewodnik…” stał się popularnym prezentem, pojawił się też w sprzedaży w specjalnej ofercie jednej z sieci handlowych.

W najbliższym czasie nakładem Znaku ukaże się „Alfabet duszy i ciała”, który jest zmienioną wersją wydanego przed kilku laty „Alfabetu Tischnera”. Książka będzie miała podobną szatę graficzną oraz ilustracje. Na zbliżające się święta Znak szykuje też specjalny trójpak: obok wymienionych książek znajdzie się w nim także wznowienie „Historii filozofii po góralsku”.

 

Książkę „Krótki przewodnik po życiu” można zamówić tutaj.