Do księgarń trafi niebawem drugi dodruk „Krótkiego przewodnika po życiu” ks. Józefa Tischnera. Książka stała się wydarzeniem jesienno-zimowego sezonu prezentowego.

W chwili, w której czytacie Państwo tę informację, prawdopodobnie sprzedano już dziesięć tysięcy egzemplarzy „Krótkiego przewodnika…”. A od premiery, która miała miejsce 8 listopada, minął niewiele ponad miesiąc. Książka została bardzo dobrze przyjęta przez media i przez czytelników, a księgarze chętnie ją eksponują ze względu na ładną okładkę.

„Przepiękny i bardzo głęboki zbiór refleksji nad tematami ważnymi”, napisał na stronie wydawcy jeden z czytelników, Piotr Góralczyk. „Czym jest Człowiek, Miłość, Spotkanie, Prawda – to tylko kilka tematów, które poruszane są w tej książce. Autor w bardzo prosty sposób wyjaśnia nam, czym są te wartości i jak ważne być powinny w moim codziennym życiu. Często odnosi się do filozofii, która w ustach ks. Tischnera brzmi tak prosto i przystępnie”.

Zainteresowanie czytelników wzbudził zwłaszcza fakt, że książka gromadzi teksty, do których wcześniej dostęp mieli tylko nieliczni – jak np. homilia wygłoszona na pogrzebie Krzysztofa Kieślowskiego czy tekst napisany na zamówienie Anny Dymnej na potrzeby koncertu „Dla Kosowa”. Autorem wyboru i układu całości jest Wojciech Bonowicz, zajmujący się archiwum autora „Etyki solidarności” w ramach Instytutu Myśli Józefa Tischnera.

Obszerne omówienie książki na portalu onet.pl można znaleźć tutaj.

A samą książkę można zamówić tutaj.