Ks. Adam Boniecki, o. Jan A. Kłoczowski i Tomasz Terlikowski spotkają się w środę 28 lutego w Krakowie na debacie zatytułowanej „Jaki Kościół?”. Debata rozpocznie się o godz. 18 w Auditorium Maximum UJ. Chętni muszą się zarejestrować, rejestracja właśnie trwa.

 

„Laicyzacja, sekularyzacja, szkoła bez religii, wolność wyznania, Wielka Polska Katolicka, Kościół toruński, Kościół Franciszkowy, pokolenie JP2, nowa ewangelizacja, dialog. Jak wiele myśli kłębi się wokół Kościoła katolickiego w naszym kraju? W kraju, w którym przeszło 90 procent obywateli jest ochrzczonych, a 65 tys. osób żyje w stanie duchownym? Wspólnie z zaproszonymi Gośćmi, którzy reprezentują różne spojrzenie na sprawy dotykające religii w Polsce i na świecie, chcemy spróbować odpowiedzieć na pytanie, jaki Kościół mamy, jakiego potrzebujemy i jakie zmiany są w nim najbardziej potrzebne. Co nas łączy w myśleniu o nim? Czy istnieje uniwersalna granica rozdziału państwa od Kościoła?”

Tak organizatorzy – Stowarzyszenie All in UJ oraz Wydawnictwo Znak – zapowiadają wydarzenie, w którym udział wezmą: ks. Adam Boniecki, marianin, duszpasterz i publicysta, były redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” i polskiego wydania „L’Osservatore Romano”; o. Jan Andrzej Kłoczowski OP, dominikanin, kaznodzieja i filozof, zajmujący się przede wszystkim filozofią religii, laureat m.in. Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera; oraz Tomasz Terlikowski, doktor filozofii, publicysta i działacz katolicki, członek zarządu Telewizji Republika.
Partnerem medialnym wydarzenia są Radiofonia 100,5 FM i „Tygodnik Powszechny”. Debatę poprowadzą Anna Goc („Tygodnika Powszechny”) oraz Tomasz Pytko (Stowarzyszenie All in UJ). W trakcie spotkania będzie możliwość zakupienia najnowszej książki ks. Adama Bonieckiego „Połączenie odebrane”.

Na debatę obowiązuje rejestracja. Minęła już pierwsza tura zgłoszeń, kolejna – w niedzielę 25 lutego. Więcej informacji można znaleźć tutaj.