Jest ich już 26, a wkrótce powstaną nowe. Kluby „Tygodnika Powszechnego” postanowiły, że w tym roku ich wspólną lekturą będzie książka „Tischner czyta Katechizm”. Spotkania wokół książki mają mieć charakter otwarty. Najbliższe – w sobotę 20 stycznia w Krakowie.

„Tischner czyta Katechizm” – to zapis rozmów, które niedługo po wydaniu polskiego przekładu nowego Katechizmu Kościoła katolickiego przeprowadził z ks. Józefem Tischnerem Jacek Żakowski. Były one podstawą cyklu programów telewizyjnych pod tym samym tytułem, a następnie ukazały się w formie książkowej, stając się jedną z najpopularniejszych książek sygnowanych nazwiskiem Tischnera.

Kluby „Tygodnika Powszechnego”  zdecydowały, że w tym roku będą systematycznie studiować kolejne rozdziały tej książki i dyskutować na ich temat.  Jak tłumaczył na zjeździe klubowym we Wrocławiu ks. Andrzej Perzyński, chodzi o to, żeby z pomocą Tischnera lepiej zrozumieć, czym jest Kościół, jak jest soborowa wizja Kościoła i w jaki sposób Kościół ma działać w świecie.

Najbliższe spotkanie wokół książki „Tischner czyta Katechizm” odbędzie się w sobotę 20 stycznia w Krakowie. Dyskusja na temat pierwszego rozdziału rozpocznie się o godz. 12.45 w Instytucie Myśli Józefa Tischnera (ul. Sławkowska 14, I piętro). Zapraszamy wszystkich klubowiczów i sympatyków!

Informacji o kolejnych spotkaniach można szukać tutaj.

Książkę „Tischner czyta Katechizm” z atrakcyjnym rabatem można zamówić tutaj.

 

Na zdjęciu: zjazd Klubów „Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu 21 października 2017 r. Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.