Już niedługo poznamy laureatów Nagrody Tischnera

Strona główna/Bez kategorii/Już niedługo poznamy laureatów Nagrody Tischnera

Już niedługo poznamy laureatów Nagrody Tischnera

W czwartek 11 kwietnia, podczas konferencji prasowej o godz. 12, ogłoszone zostaną nazwiska tegorocznych laureatów Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera. Nagroda przyznana zostanie po raz trzynasty i wręczona 24 kwietnia, w pierwszym dniu 13. Dni Tischnerowskich.
W tym roku nazwiska laureatów poznamy nieco później niż zwykle. Jury nagrody nie mogło się zebrać wcześniej z uwagi na obowiązki przewodniczącego (ks. Adam Boniecki relacjonował z Watykanu dla „Tygodnika Powszechnego” to, co działo się po abdykacji Benedykta XVI) oraz śmierć jednego z członków – profesora Krzysztofa Michalskiego.
Przypominamy, że nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: filozoficzno-teologicznej, publicystycznej oraz charytatywnej. Fundatorem nagrody jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeniowe Ergo Hestia, a suma wręczanych gratyfikacji wynosi 100 tysięcy złotych.
Konferencja prasowa zostanie zorganizowana w specjalnej „Strefie Tischnera” utworzonej w kawiarni „Nowa Prowincja” na ul. Brackiej. Zachęcamy wszystkich, by wstępowali do „Strefy” na kawę w specjalnym kubku, do której dołączane są myśli księdza profesora. W „Strefie” można też zobaczyć archiwalne zdjęcia ks. Tischnera i przeczytać niektóre jego teksty.
Więcej informacji o Nagrodzie Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera – m.in. materiały filmowe z poprzednich edycji – można znaleźć, klikając na ikonę „Nagroda Tischnera” po prawej stronie ekranu.

2013-04-08T10:23:00+00:00 8 kwietnia 2013|Bez kategorii|