Po niespełna trzech tygodniach obecności tytułu na rynku Wydawnictwo Znak podjęło decyzję o dodruku książki „Tischner. Biografia”. Od momentu publikacji książka jest na liście bestsellerów księgarni wysyłkowej Znaku. Dobrze sprzedaje się też w salonach i tradycyjnych księgarniach.

 

Przeszło 600-stronicowe dzieło, napisane przez Wojciecha Bonowicza z okazji 20. rocznicy śmierci ks. Józefa Tischnera, miało swoją premierę w połowie czerwca. Autor udzielił szeregu wywiadów, w prasie pojawiły się omówienia, przede wszystkim jednak książkę zaczęli polecać sobie sami czytelnicy. W rezultacie pierwszy nakład, wynoszący sześć tysięcy, okazał się niewystarczający i wydawnictwo zleciło dodruk.

W bardzo trudnym dla rynku książki czasie takie zainteresowanie biografią Tischnera to dobry znak. W recenzjach podkreślono styl, w jakim książka jest napisana, a zwłaszcza fakt, że mimo wielu wątków i poruszania trudnej niekiedy problematyki, czyta się ją bardzo szybko. Zwracano też uwagę na pozytywną wymowę książki, na postać jej głównego bohatera, który niesie w sobie nadzieję.

W omówieniu, opublikowanym przez „Przekrój” (w rubryce „Czytać albo nie czytać” duetu Bibliocreatio) wydobyto myśl Tischnera: „Trzeba mieć miłość w myśleniu”. Z kolei w „Tygodniku Podhalańskim” Beata Zalot napisała: „Bardzo go brakuje. Brakuje jego mądrych słów. Szczególnie dziś, kiedy polityka sięga dna, a ludzie są przez nią tak podzieleni. (…) Tischner napisał kiedyś, że »Im więcej w człowieku lęku przed człowiekiem, tym większe pragnienia władzy«. Dziś musimy oddzielić tych, którym pragnienie władzy zasłania wszystko, od tych, dla których władza jest po to, by innym służyć. Tylko czy ci drudzy jeszcze są?”.

Zachęcamy do lektury książki „Tischner. Biografia” i do dzielenia się nią z innymi. Księgarnia wysyłkowa Znaku oferuje ją obecnie m.in. w pakiecie z najnowszym numerem miesięcznika „Znak”, poświęconym duchowości, gdzie można znaleźć obszerny wywiad z Wojciechem Bonowiczem. Pojedynczą książkę lub pakiet można zamówić tutaj.

 

Autorką zdjęcia jest Maja Jaworska.