Założycielka i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, laureatka Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera z 2006 r., pojawi się w piątek 17 czerwca na Festiwalu Książki Opole 2016. Spotkanie z nią, które o godz. 16 rozpocznie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, poprowadzi Wojciech Bonowicz.

Festiwal Książki, który odbywać się będzie w dniach 17 i 18 czerwca, to nowa opolska inicjatywa, której celem jest promocja czytelnictwa. Impreza obejmuje targi książki, spotkania z autorami (wśród gości – obok Janki Ochojskiej – m.in. Szymon Hołownia, Michał Rusinek i Mariusz Szczygieł), koncerty i warsztaty. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Szczegółowy program można znaleźć tutaj.

Janina Ochojska promować będzie swoją ostatnią książkę zatytułowaną „Świat według Janki”. Współautorką książki, na którą złożyły się rozmowy z Janką oraz jej artykuły, opisujące różne miejsca kuli ziemskiej, do których za pośrednictwem PAH docierała i dociera pomoc, jest Marzena Zdanowska. Książkę – z atrakcyjnym rabatem – można zamówić tutaj.