Janina Ochojska, ks. Adam Boniecki, Wojciech Bonowicz, Michał Kuźmiński i wielu innych ciekawych gości pojawi się na tegorocznym Slot Arcie w Lubiążu. Spotkanie z szefową PAH zaplanowano na sobotę 8 lipca.

Slot Art Festival to jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce – pięć dni (4-8 lipca 2017) wypełnionych dziesiątkami warsztatów, koncertów, imprez, projekcji filmowych i wykładów. „To również”, jak piszą organizatorzy, „pięć dni wyjętych spod ogólnych praw wyścigu szczurów, walki i pośpiechu. Od ponad dziesięciu lat kolorowa festiwalowa wioska rozkwita w niezwykłym miejscu – w murach barokowego, pocysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu na Dolnym Śląsku. Rozłożyste drzewa, chłodne, porośnięte bluszczem mury, tajemnicze zaułki i sklepienia katedry nadają ponadczasowy wymiar jak najbardziej współczesnej sztuce”.

W czwartek 6 lipca o godz. 17.30 na Slot Arcie pojawi się ks. Adam Boniecki. Tematem spotkania, które odbędzie się w Cafe Wielki Wóz, będzie „potrzeba dialogu w czasach, gdy rozmowę zastępują 160-znakowe wpisy”. Spotkanie poprowadzi Dorota Ogrodzka.

W piątek 7 lipca o godz. 13 w festiwalowej Strefie Myśli (E 12) będzie można porozmawiać z Michałem Kuźmińskim, pisarzem, zastępcą redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”. Tematem spotkania będzie „Polak od kuchni”.

W sobotę 8 lipca o godz. 17.30 w Cafe Wielki Wóz podczas spotkania zatytułowanego „Brak wody to nie tylko pragnienie” z Janiną Ochojską, założycielką Polskiej Akcji Humanitarnej, laureatką m.in. Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera, o sytuacji w Afryce i innych rejonach świata, gdzie toczą się wojny, porozmawia Marcin Żyła.

Ponadto w piątek i sobotę można uczestniczyć w warsztatach czytania poezji prowadzonych przez Wojciecha Bonowicza. W sobotę 8 lipca o godz. 18.20 Wojciech Bonowicz weźmie udział w spotkaniu autorskim w Cafe Gafa (G1).

Gośćmi tegorocznego Slot Artu będą też m.in. Zuzanna Radzik, Edwin Bendyk, Krzysztof Czyżewski, Michał Olszewski i Adam Wajrak. Pełny program festiwalu można znaleźć tutaj.

Autorem zdjęcia Janiny Ochojskiej jest Adam Walanus.