Znakomity pisarz i reporter, laureat m.in. Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera, publikuje w tych dniach nową książkę – „Na wschód od zachodu”.

Wojciech Jagielski to jeden z najwybitniejszych polskich reporterów, ceniony m.in. za książki „Wieże z kamienia”, „Nocni wędrowcy”, „Wypalanie traw” czy „Wszystkie wojny Lary”. Uznanie zdobył sobie nie tylko za niezwykłą pieczołowitość w gromadzeniu informacji (zwłaszcza jako korespondent wojenny), ale też za umiejętność literackiego opracowania zebranego materiału. Te zalety jego pisarstwa najwcześniej dostrzegło jury Nagrody Tischnera, które już w 2003 r. wyróżniło go za poświęconą wojnie w Afganistanie książkę „Modlitwa o deszcz”.

W nowej książce, opublikowanej przez Znak, z którym pisarz jest od pewnego czasu związany, Jagielski zaprasza nas w podróż „wielkim szlakiem hippisów”, prowadzącym przez Afganistan, Pakistan i Nepal do Indii. Razem z bohaterami opowieści docieramy do miejsc duchowej inicjacji, ale też regionów targanych konfliktami zbrojnymi, gdzie pojęcie „wolność” nabiera innego znaczenia. „To świat widziany oczami tych, którzy gnani chęcią uwolnienia się od zachodniej cywilizacji, docierają w miejsca, gdzie panuje tylko pozorny spokój”, pisze na okładce wydawca.

Ciekawostką jest to, że autorką jednego z rozdziałów książki jest Grażyna Jagielska, żona reportera, również pisarka.

Książkę „Na wschód od zachodu” można zamówić tutaj.