Hospicjum im. ks. Tischnera świętuje pięciolecie

Strona główna/Bez kategorii/Hospicjum im. ks. Tischnera świętuje pięciolecie

Hospicjum im. ks. Tischnera świętuje pięciolecie

Już dziś anonsujemy to ważne wydarzenie: w sobotę 7 listopada Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera będzie uroczyście obchodzić piątą rocznicę powstania. Dzień zacznie się bardzo wcześnie: o godz. 7.30 w katedrze wawelskiej mszę w intencji podopiecznych, pracowników i dobroczyńców hospicjum odprawi bp Tadeusz Pieronek. Część oficjalna w sali widowiskowej Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manghha” rozpocznie się o godz. 10 od powitania gości i odczytania listów gratulacyjnych. O 10.45 oglądać będzie można skecze przygotowane przez uczniów-uczestników konkursu „Śmiejmy się z Tischnerem”. Jury, które oceniać będzie występy młodych zespołów, przewodniczy Jerzy Stuhr, wspierający hospicjum od początku jego powstania. W części artystycznej, która rozpocznie się o 12.30, posłuchać będzie można m.in. koncertu fortepianowego i występu kapeli góralskiej. Zaprezentowany też zostanie krótki film z udziałem podopiecznych hospicjum.
Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera jest jedną z kilku tego typu organizacji działających na terenie Małopolski. Przez 7 dni w tygodniu zapewnia całodobową domową opiekę medyczną pacjentom z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzinom. W miarę możliwości dostarcza też niezbędny sprzęt medyczny, refunduje leki, środki opatrunkowe, badania laboratoryjne i porady konsultacyjne. W roku 2008 taką kompleksową opieką otoczyło 49 dzieci i ich rodzi. W tym roku każdego dnia zapewnia pomoc ponad 30 podopiecznym.
Hasłem hospicjum są słowa ks. Tischnera: „Miłość nas rozumie”. Więcej informacji na temat działalności hospicjum znaleźć można na stronie internetowej: www.hospicjumtischnera.org.

2009-10-21T21:10:00+00:00 21 października 2009|Bez kategorii|