W niedzielę 15 lipca odbędą się jednocześnie dwa ważne wydarzenia: 46. Konkurs Potraw Regionalnych w Łopusznej oraz finał Mundialu w Moskwie. Co wybrać – odpowiedź na to pytanie jest chyba oczywista.

 

Trudno sobie wyobrazić, żeby wierni sympatycy zignorowali taką imprezę jak „Góralskie Jodło”. Zapewne znów w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej zjawią się tłumy, żeby popróbować przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Nowy Targ. A dla tych, którzy po kulinarnych szaleństwach chcieliby mimo wszystko śledzić mecz finałowy, organizatorzy przygotują strefę kibica.

Impreza odbędzie się już po raz 46. Gospodynie rozłożą przygotowane przez siebie specjały na stoiskach znajdujących się obok GOK-u. O godz. 14.40 komisja konkursowa rozpocznie degustację, a następnie uda się na naradę. W tym czasie degustować będą mogli goście, a na scenie pojawią się zaproszone zespoły. Po ogłoszeniu wyników zabawa będzie kontynuowana aż do wieczora. Wystąpią m.in. kabaret Truteń oraz grający słowiańską muzykę folkową zespół Chudoba.

Organizatorami „Góralskiego Jodła” są Wójt Gminy Nowy Targ, Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej oraz Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Nowy Targ.

Oto szczegółowy program imprezy:
14:30 – Uroczyste otwarcie (góralska witacka)
14:40 – Degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez 16 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Nowy Targ; koncert grupy śpiewaczej z Węgier
16:00 – Havis Magic International – show iluzjonistyczny
17:00 – Występ kabaretu Truteń
18:00 – Wiązanka melodii ludowych w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich; ogłoszenie wyników konkursu potraw i wręczenie nagród
19:00 – Koncert zespołu Chudoba
20:20 – Występ zespołu regionalnego
21:00 – Zabawa z zespołem Ahaju Fusion Boliwia

 

Zapraszamy!

 

Autorem zdjęcia jest Wojciech Bonowicz.