Film o ks. Bonieckim w najnowszym „Tygodniku Powszechnym”

Strona główna/Bez kategorii/Film o ks. Bonieckim w najnowszym „Tygodniku Powszechnym”

Film o ks. Bonieckim w najnowszym „Tygodniku Powszechnym”

Przed dwoma tygodniami ks. Adam Boniecki, były redaktor naczelny „TP”, otrzymał od swego przełożonego nakaz „ograniczenia swoich wystąpień medialnych” do łamów tego pisma. Nakaz ten wywołał burzę: posypały się głosy w obronie popularnego duchownego. W związku z powstałym zamieszaniem „TP” postanowił dołączyć do najnowszego numeru (nr 46) dokument Agnieszki Arnold „Bogu dzięki za Bonieckiego”.

Film został wyprodukowany w 2006 roku przez TVP, ale jego premiera telewizyjna odbyła się dopiero w kwietniu 2009 roku. To wielowątkowa opowieść o życiu i dziele byłego redaktora naczelnego „TP”, byłego generała Zgromadzenia Księży Marianów, redaktora naczelnego polskiej edycji „L`Osservatore Romano” i bliskiego współpracownika Jana Pawła II. Na płycie DVD znalazły się też materiały z tegorocznej uroczystości odznaczenia księdza Adama Bonieckiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz z wręczenia nadawanego przez „Tygodnik Powszechny” Medalu św. Jerzego.
W numerze znalazł się też m.in. „wstępniak” ks. Adama Bonieckiego, w którym komentuje on powstałą sytuację, oraz blok materiałów na temat wolności w Kościele.

2011-11-17T08:15:00+00:00 17 listopada 2011|Bez kategorii|