Milion złotych na niezbędny sprzęt dla ratowników medycznych przeznaczy Grupa ERGO Hestia, fundator Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera.

 

Grupa ERGO Hestia wydała oświadczenie, w którym czytamy m.in.: „Ratownicy medyczni są dziś na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Narażają zdrowie i życie dla chorych. ERGO Hestia ustawia się #MuremZaRatownikami i zakupi im sprzęt niezbędny do skutecznego działania każdego dnia. W najbliższych dniach rozpocznie także zbiórkę pieniędzy na środki do walki z pandemią.

W pracy w terenie indywidualna ochrona ratowników wymaga specjalistycznych zabezpieczeń – jednorazowych kombinezonów, gogli, przeziernych przyłbic, rękawiczek, ochrony na buty, masek z wymiennymi filtrami, środków dezynfekujących. Potrzeby w tym zakresie w dzisiejszej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego mogą się tylko zwiększać.

Grupa ERGO Hestia, doceniając ogromne poświęcenie i zaangażowanie ratowników medycznych, zdecydowała właśnie o przekazaniu na ich potrzeby miliona złotych. (…) Porozumienie z Polską Radą Ratowników Medycznych zostało podpisane w piątek 27 marca 2020. Co istotne, ERGO Hestia wesprze ratowników w zakupie i dystrybucji sprzętu”.

„Jako towarzystwo ubezpieczeń od dawna blisko współpracujemy z ratownikami medycznymi”, mówi Marcin Dybuk, rzecznik prasowy ERGO Hestii. „Wiemy, jak ciężka i niebezpieczna jest to praca. Ryzykują każdego dnia dla bezpieczeństwa innych. Podziwiamy ich za to. Ale dzisiaj słowa uznania to za mało. Potrzebna jest konkretna pomoc dla ludzi, którzy walczą na pierwszej linii frontu »w wojnie« z koronawirusem”.

„Sprzęt jest bardzo potrzebny, tym bardziej że jest jednorazowy i nie można go odnowić. Bardzo cieszymy się ze wsparcia ERGO Hestii. Najbardziej odczuwamy brak kombinezonów, masek, rękawic… Deficyty są widoczne w całej Polsce. Kwota miliona złotych pozwoli nam na zakup nawet ośmiu tysięcy kombinezonów, co bardzo pomoże nam funkcjonować”, podkreśla Piotr Dymon, Przewodniczący Polskiej Rady Ratowników Medycznych.

W ostatnim czasie ERGO Hestia zorganizowała m.in. cykl wykładów dla pracowników i agentów, podczas których eksperci z różnych dziedzin odpowiadają na pytania dotyczące koronawirusa. Pierwszym gościem webinariów był profesor Włodzimierz Gut. Materiał wideo jest dostępny dla wszystkich na stronie ERGO Hestii.  Kolejnym gościem, w najbliższą środę 1 kwietnia, będzie dr Konrad Maj, psycholog z Uniwersytetu SWPS, który najpierw omówi zachowania Polaków w czasie pandemii, a następnie odpowie na pytania pracowników i agentów ERGO Hestii.

W najbliższych dniach wspólnie z Polską Radą Ratowników Medycznych ERGO Hestia rozpocznie zbiórkę pieniędzy na brakujący sprzęt.